Прибуткова справа: равликова ферма може окупитися на 400%
Равликові ферми відносно новий вид бізнесу для України. Найчастіше равликів з українських ферм продають до ЄС. Активний експорт та високі ціни прогнозують збільшення популярності подібних господарств, пише “Агро-Центр”.
В Україні культура споживання равликів не надто розвинена, а от за кордоном цей делікатес користується чималою популярністю. Співзасновник фермерського господарства “Равлик 2016” та переробного підприємства Ukrainian Snail Holding Сергій Данилейко, вважає, що найближчим часом кількість равликових ферм в Україні зросте, щонайменше до 1500, а то і 3000.
“Найголовніші труднощі, з якими стикаються молоді фермери на старті равликового бізнесу, – це те, що їм дали неправильну інформацію про технології вирощування”,
— додає підприємець.
Підприємець вважає, що за знаннями слід звертатися до фахівців, які прийшли в цей бізнес років 6-10 тому і встигли на практиці відпрацювати всі тонкощі нішевого виробництва.
Молодь у селі: “дауншифтери” створили органічну ферму на Черкащині
За словами Сергія мінімальні інвестиції в равликовий бізнес — €15 тис. Кошти слід вкласти в основні засоби, будівництво бази по репродукції та вирощування молюсків. Далі вкладення підуть на заробітну плату працівникам і корм для равликів.
“Найважчий етап – три місяці репродукції, коли недосвідчений фермер бере ікру у равлики. Це дуже відповідальний час, коли можна допустити найбільше помилок”,
— говорить фахівець.
До слова, сам “Равлик 2016” повернув інвестиції в виробництво за сезон. Зараз прибуток ферми зріс на 300-400%.
Загалом, на глобальному ринку равликів зараз спостерігається дефіцит. Хоча кількість ферм в тому ж Євросоюзі досить висока – до 3 тис., а за неофіційними даними, і до 10 тис. ферм в кожній країні.
За матеріалом “Seeds.org”
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: