“Замість картоплі – кульбаба та ехінацея”: фермери з Полтавщини розповіли про прибуток з лікарських рослин
Фермери із Полтавщини “пішли проти системи” і проміняли традиційну для приватних господарств городину на ехінацею та кульбабу.
Детальніше про це розповідає Агроцентр.
Фермери слідкують за пропозиціями на ринку і реагують: вони змінюють садівні культури для того, аби мати прибуток з власного врожаю та праці, вкладеної в землю. Так, відчуваючи попит на лікарські трави, господарники різних регіонів України віддають свої поля не під традиційну городину.
Науковець Назар Приведенюк розробляє технології вирощування лікарських рослин. Вдома чоловік засіяв гектар землі кульбабками, чим неабияк здивував односельців.
Коментар: “Це більш прибутково, ніж вирощувати традиційні культури на невеликих ділянках. Щодо вартості сировини кульбаби, то від 90 до 150 грн коштує сухий корінь в залежності від ринку збуту, а сухий лист – 40-60 грн”, – пояснює фермер.
На п’яти таких ділянках чоловік може отримати до 200 тисяч гривень, але це два роки роботи.
Сусід господаря Олександр Булах також “пішов проти системи” і проміняв традиційну для приватних господарств городину на ехінацею, яку, до слова, теж збирає на другий рік.
Найбільші споживачі лікарських трав – США, Китай та Європа, із якою, зокрема, співпрацює Україна. Із наших трав там роблять чаї, ліки, косметику та корм для тварин. Торік з країни вивезли орієнтовно 8 тисяч тонн лікарських трав на суму 20 мільйонів доларів.
В той же час трейдер Євген Шумейко зауважує, що у лікарських трав є суттєвий мінус – потрібно довго чекати на повернення інвестицій.
Коментар: “Кукурудза і картопля – вони швидше… В травах інвестиції на два, на три роки, а то і більше… На травах можна заробити і 10 тисяч доларів з га, але можна і втратити. Більше ризиків”, – пояснює експерт.
Джерело: сайт greenpost
Читайте також: Єврокомісія виділила 50 мільйонів євро для українських фермерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: