Цибуля погано росте: 4 головні причини поганого врожаю

Всі городники хочуть виростити крупну та солодку цибулю, яка стане відмінним доповненням для безлічі страв. Однак часто овоч виявляється дрібним та гірким. Названо чотири головні причини поганого врожаю, пише today.ua.

 УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Цибуля наприкінці 2022 року і на початку 2023-го стала одним із рекордсменів за цінами. Це пов’язано з нестачею на ринку та високим попитом. Більшість фермерів і звичайних господинь намагаються садити якнайбільше цибулі, щоб не відчувати дефіциту.

Великі цибулини практично завжди соковитіші і смачніші, ніж дрібні. До того ж їх легко чистити, що скорочує час приготування страв. Овочеводи назвали найпоширеніші помилки у вирощуванні цибулі.

Рання посадка

Цибулі не подобається рости в холоді, тому не потрібно поспішати висаджувати її, як тільки зійшов сніг. У такий спосіб можна залишитися без урожаю. Зазвичай овоч висаджують у другій половині квітня та на початку травня.

Неправильне місце для грядки

Цей овоч не відноситься до дуже примхливих, але потрібно садити його на ділянці, яка добре освітлюється. У затінку цибуля росте погано – і не тішить розміром.

Також важливо, щоб ґрунт не був занадто щільним і забитим. Бажано розпушити його за допомогою піску. Якщо полегшити землю не встигли, періодично розпушуйте грядки, щоб культура отримувала доступ кисню.

Не треба садити овоч надто глибоко. Чим глибше в землі виявиться сівок, тим дрібнішими будуть плоди нового врожаю.

Рясний або недостатній полив

Багато аграрії справедливо вважають, що своєчасний і рясний полив – запорука багатого врожаю, але такий номер не проходить із цибулею. Не варто заливати її, тому що овоч може згнити або перестати рости. Поливи мають бути регулярними, але помірними – без фанатизму. А за недостатнього поливу цибулини будуть дрібними і гіркими.

Читайте також: Вродять на славу: чим потрібно підгодувати огірки

Занадто густа посадка

Ще одна причина маленького розміру цибулин – надто густа посадка на грядці. Потрібно, щоб між ними залишалася відстань приблизно 3-4 см. Якщо овочам буде тісно, вони не зможуть вирости великими, гарними та смачними.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: