Введено карантинний режим для бджіл

У канадській провінції Нью-Брансвік вперше було виявлено шкідливий організм, який, як відомо, впливає на здоров’я медоносних бджіл. Про це інформує кореспондент “Агро-Центру” з посиланням на Global.news.

Це загрожує близько 10 000 колоніям медоносних бджіл у провінції.

Згідно з прес-релізом Департаменту сільського господарства, аквакультури та рибальства, жук був вперше виявлений минулого місяця в бджолиних колоніях, імпортованих з Онтаріо. У той час колонії використовували для запилення дикої чорниці на Акадському півострові.

За даними департаменту, 12 колоній Нью-Брансвік перейшли на карантинний режим, оскільки вони знаходилися в безпосередній близькості від зараженої колонії Онтаріо.

Карантин можуть розширити для всіх інших бджолярів у межах три кілометрового радіусу колоній. Жук особливо небезпечний для вже ослаблених колоній медоносних бджіл.

Жуки харчуються їжею, що зберігається в вулику, поки личинки жука роблять тунель через віск. Без достатньої кількості робочих бджіл вулик може бути знищено. При сильному зараженні цілі колонії бджіл можуть загинути або залишити свій вулик.