IT-технології в селі: українські розробники допомагають фермерам з усього світу (відео)

Дрони, автоматичні системи керування, портативні твердоміри із систематизацією даних вже давно використовують фермери всього світу. В Україні цим не лише користуються, в Україні ці технології розробляють, пише “Агро-Центр”.

Президент незалежної асоціації AgTech Ukraine, Юрій Петрук розповів, що наразі в Україні працює близько ста українських стартапів, які створюють нові продукти, або вдосконалюють вже наявні.

На жаль, поки українські розробники не можуть похвалитися великими інвестиціями.  Експерти оцінюють обсяг щорічних інвестицій в середньому в $4 млн.

“Якщо порівнювати з Польщею, то ми плюс-мінус там же, де й вони. Якщо говорити про наших північних та південних сусідів, то ми на декілька голів вище. Якщо ж оцінювати загалом, то так, ми не в авангарді. Водночас деяке обладнання, вироблене в Україні, вже йде на експорт: дрони від Kray Technologies, анемометри від Skok Agro. Зараз у нашій країні розвивається достатня кількість власних технологій. До того ж, у нас є великі агрохолдинги, які дуже допомагають індустрії”,

— говорить пан Юрій.

Як безкоштовно отримати землю в Україні?

Та українські розробники впевнено виходять на міжнародний ринок. Серед найвідоміших українських компаній-винахідників: GlobalGIS, eFarmer, Drone.UA.

 

Skok Agro спеціалізується на цифрових пенетрометрах та цифрових анемометрах з метеодатчиками. З ними можна визначити де і на якій глибині є ущільнення. Знаючи це, фермери можуть заощадити на паливі та збільшити урожайність поля. Анемометри показують швидкість вітру, температуру та вологість повітря. Ця інформація допоможе ефективніше планувати обприскування.

 

SkokAgro: автоматичний пробовір грунту, агрохіманалізи

Відео процесу пробовідбору, ми можемо працювати і вдень і вночі. Сіткою 3, 5 або 10 га, або такою як Ви замовите. Після виконання роботи ми надаємо трек руху машини, точки уколів та візуалізацію аналізів лабораторії.Дзвоніть 0638519540 щоб забронювати машину. З 24 по 28 працюємо в Вінницкій обл. після плануємо рухати на західну Україну.

Опубліковано SkokAgro Неділя, 22 квітня 2018 р.

 

eFarmer займається системами навігації та точного землеробства. Компанія розробила додаток eFarmer для оптимізації роботи сільськогосподарської техніки. З його допомогою можна виміряти межі та точну площу полів. На разі, додатком користуються фермери зі 147 країн світу.

 

Послуги дронів мають найбільший попит на ринку. Валерій Яковенко – голова Drone.UA пояснює це так:

“Злив паливно-мастильних матеріалів, крадіжки засобів захисту рослин (ЗЗР) та добрив, халатне ставлення до техніки та роботи у полі — це справжня біда українського фермерства. Саме тому дрони набули популярності серед агрохолдингів. Єдиний мінус — безпілотник виявляє проблему, яка вже сталася. Та це дає можливість власнику запобігти її поширенню і ухвалити кадрові рішення”, 

Разом з тим, новітніми agtech-розробками користується лише 10% українських фермерів.

Депутати хочуть прийняти популістський законопроект про фермерів

Kateryna Kovalchuk

Журналіст ресурсу news.agro-center. Актуальні та не банальні новини про сільське господарство та фермерство :)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: