Економіка молочної ферми – приклад ферм в США
Повторне використання ресурсів на молочній фермі приносить відчутну вигоду. Про це розповіла Хізер Барнс в своєму матеріалі на порталі www.agriculture.com, пише “Агро-Центр”.
“Недавні тури по молочним заводам в Північній Кароліні відкрили мені очі на багато способів, якими фермери переробляють і максимально використовують свої ресурси”,
— розповіла Хізер.
Жінка поділилася, що для неї не було новиною те, що фермери, що піклуються про землю і природні ресурси, але деталі саме молочного виробництва виявилися дуже цікавими.
“Одна молочна ферма, яку я відвідала, доїть 600 корів, купуючи корми більш ніж на 1,2 мільйона доларів на рік. Фермери змішують 13 різних рецептів для щоденного раціону. Вони дають достатньо корму на 24 години, а потім збирають залишок. Залишок корму зважують, а кількість корму на наступний день коригують залежно від того, що корови фактично з’їли, щоб скоротити кількість харчових відходів. Необроблений корм компостується.”
У “коморі” ферми є великі запасники, повні інгредієнтів для раціонів, багато з яких є побічними продуктами інших сільськогосподарських процесів.
Наприклад, цитрусову м’якоть, яку раніше викидали, перетворюють в гранули і використовують в якості кормового інгредієнта. Некондиційні, але хороші залишки соєвих бобів також йдуть на корм тваринам.
Кожна молочна ферма, яку я відвідала, переробляє воду. На молочних фермах на 600 корів вода використовується як мінімум чотири рази. Коли молоко надходить з доїльного залу, воно тепле — як температура тіла корови. Вода використовується для охолодження молока до того, як воно потрапить в резервуар (в якому зберігається все фермерське молоко), де молоко охолоджується ще більше.
Ця вода (яка не вступала в контакт з молоком) потім використовується в якості питної води для худоби.
Молочні телята живуть в окремих будиночках. Земля покрита гравієм, що сприяє дренажу, забезпечує чистоту і скорочує кількість хворих телят. Як тільки теля переміщається на пасовище, гравій видаляється і служить для покриттів під’їзної дороги.
Це всього лише кілька способів, якими молочні фермери користуються, щоб підвищити рентабельність і вести своє господарство по-розумному.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: