В Україні застраховані лише 5% фермерів (інфографіка)
Агрострахування є популярним у світі інструментом для захисту фермерів. Це дозволяє мінімізувати втрати врожаю або ж худоби через погоду, пише “Агро-Центр”.
Дані International Finance Corporation свідчать, що найбільших збитків фермери зазначають через погодні умови, хвороби, бур’яни та шкідників. В цифрах це виглядає наступним чином:
Страхування фермерів поділяється на декілька видів:
— страхування витрат на виробництво;
— страхування перезимівлі озимих культур;
— страхування врожаю. Виробництво страхує потенційну врожайність по детально перерахованих ризиках;
— страхування доходу. Узгоджується ціна врожаю, ціна-індикатор, дата фіксування ціни, перелік ризиків та методика їх оцінки;
— страхування від одного або декількох видів ризику;
— індексне страхування. Страхування базується не на статистиці господарства, а на середньому показнику по області;
— страхування за індексом врожайності. Обчислення відбуваються на основі статистики врожайності району за 10 або 30 років, а також за даними про посіяної площі й збиранні врожаю і державної статистики;
— страхування за індексом погоди. Страхування від конкретних погодних явищ на термін 10-20 днів і з виплатою після 30-ти днів по закінчення контракту.
Страхування дозволяє господарствам отримати компенсацію та допомогу при втратах врожаю. Це у свою чергу мінімізує ризики банкрутства. Окрім вигоди для фермерів, це ще й знижує тиск на державний бюджет у випадку масових збитків фермерів.Експерти вважають, що державний контроль за страховими компаніями набагато ефективніший ніж монополізація ринку страхових послуг.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: