Еко-алкоголь, або як з харчових відходів зробити горілку (фото)

Прихильників екологічного способу життя точно порадує нова технологія, яка перетворює харчові відходи на горілку. Дізнавшись, що майже засохлий хліб, бублики і торти, які ми викидаємо в сміттєві контейнери, можна переганяти в спирт, Сем Черескін і Віт Рігалі заснували нову марку горілки Misadventure, яка виробляється з повністю перероблених харчових відходів, пише “Агро-Центр”.

Щотижня, на південно-каліфорнійському лікеро-горілчаному заводі збирають до 1200 фунтів (близько 544 кг) сухих хлібобулочних виробів з місцевого продовольчого банку. Саме з цих харчових відходів завдяки процесу дистиляції виробляють алкоголь. Еко-алкоголь постачають в бари, ресторани і роздрібні мережі Каліфорнії.

“Ми хотіли використовувати надлишок їжі, видалити її з потоку відходів і створити щось смачне. Їжа не повинна потрапляти в відходи, сьогодні перероблені харчові волокна сприймаються як щось вторинне, ми хочемо змінити цю ситуацію і показати, що продукти створені на основі технології переробки можуть бути високої якості.”

-розповідають засновники.

Гарбуз вагою більше тонни виростили в США

Аби виготовити одну пляшнку горілки Misadventure потрібно два фунта (близько кілограма) харчових відходів. Горілку можна зробитит з запліснявілих і черствих хлібобулочних виробів, які вже не можна їсти.

“Ми отримуємо різні види хлібобулочних виробів, які “переробляємо” в нашу горілку. По суті, всі ці хлібобулочні вироби містять в собі крохмалі і цукру, які є основою для виробництва будь-якого типу алкоголю.”

– поділився Віт Рігалі.

Американські фермери “потролили” молодіжний бренд Supreme (фото)

На перших погляд алкоголь з відходів – це не дуже апетитно, але процес виготовлення горілки Misadventure не відрізняється від приготування будь-якого іншого алкогольного напою. Хліб і хлібобулочні вироби змішують і розм’якшують, потім додають дріжджі, щоб запустити процес бродіння. Так і готується алкоголь.

Звичайно, запустивши виробництво, засновники зіткнулися з деякими проблемами, які вирішувалися вже в процесі роботи, але сьогодні виробництво повністю налагоджено. Горілка особлива тим, що може мати будь який смак: від смаку рогаликів до смаку шоколадного торта. Це стається, через те що для иготовлення своєї горілки Черескін і Рігалі використовують всі крохмалі. Але, як виявилося, це не проблема і такі смаки довподоби покупцям.

Яєчний гігант: українська компанія захоплює світовий ринок

“Горілка за смаком має солодку ноту, сторонні ароматизатори видаляються під час перегонки, але навіть враховуючи цей факт творці ніколи не можуть передбачити співвідношення продуктів харчування, які йдуть на створення тієї чи іншої пляшки”,

– сказав Черескін.

Своїм виробництво хлопці хотіли показати, що проблему відходів у США можна вирішити. В Штатах, щороку майже 133 мільярдів фунтів стерлінгів “викидається” на їжу, яку ніхто так і не з’їдає.. Крім того, використання продуктів з вичерпаним терміном придатності знижує вартість виробництва Misadventure. Так, засновники можуть продавати свій продукт за нижчою ціною. Тож, така горілка є не тільки екологічною, а ще й доступною.

Фермер намалював велетенську свастику на полі у Німеччині

Kateryna Kovalchuk

Журналіст ресурсу news.agro-center. Актуальні та не банальні новини про сільське господарство та фермерство :)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: