На Київщині фермер вирощує “їжу майбутнього”
Фермер Юрій Осадчий відновлює вирощування земляного горіха, або чуфи. Журналістам ресурсу AgroPortal.ua фермер розповів, що чуфа одна з традиційних для України, проте забутих культур, пише “Агро-Центр”.
Горіх має багато корисних властивостей, зокрема, дає швидке насичення, адже має у складі до 35% жирів, 25 % цукру та чимало білка. А ще йод, магній, натрій, калій, селен, фолієву кислоту та багато іншого.
Чоловік почав вирощувати чуфу почав 8 років тому з 4-х горішків, які привезла з Казахстану тітка. Його ділянки розташовані в Бориспільському та Баришівському районах на Київщині.
“Застосовую лише ручну працю. Вихід врожаю дуже високий. Цього сезону висадив на сотку кілограм горішка, зібрав 70 кг”.
Підприємці з Запоріжжя вирощують та продають суперфуд — спіруліну
Переробляти горіхи, фермер почав в минулому році. З них він готує печиво, яке називає чуфарики, а також чуфо-мед. А зі стебел робить подушки. Нещодавно з’явилася ідея заварювати з коріння смикавця чай.
“Чуфу наряду з амарантом вчені називають їжею майбутнього. Вона дуже невибаглива до вирощування і надзвичайно корисна”, — додає Осадчий.
Фермер пояснює, що з радістю б розширив виробництво, проте поки є проблеми з реалізацією продукції.
“Доки торгові мережі не змінять політику відносин з фермером, не маю бажання з ними працювати”,
— говорить він.
Фермер вважає виробництво чуфи перспективним і готовий ділитися досвідом та навіть посадковим матеріалом з початківцями.
Фермер з Тернопільщини виготовляє еко-брикети з соломи, котрі можуть замінити паливо
За матеріалом Аgroportal.ua
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: