Тернополянка виготовляє вдома “живу олію” з коноплі, кунжуту та іншого насіння
Анелія Сенчишена — тернополянка з цікавим захопленням, вона виготовляє вдома “живу” рослинну олію. Такий продукт відрізняється не лише особливим смаком та ароматом, а й надзвичайною користю для здоров’я, пише “Агро-Центр”, з посиланням на “Сільський господар плюс”.
Ангеліна працює в банку, а займатися оліями почала через захоплення темою здорового харчування та способу життя. Ідея готувати рослинну олію дома належить саме їй.
“Це було якраз за місяць до народження нашої третьої дитини, – пригадує жінка. – Тоді я уже знала багато про олію холодного віджиму і не раз нею смакувала. Мою ідею радо підтримав чоловік і ми придбали спеціальний прес. Першою виготовили лляну олію. Спочатку робили її для себе і друзів. Та з кожним разом попит на продукцію зростав. Через півроку ми вже переробляли сім видів насіння.”
— пригадує Анелія.
Україна збільшила імпорт дешевої китайської ікри
Сьогодні господиня готує дома десять видів рослинної олії. Серед них, олія з льону, коноплі, чорного та білого кунжуту, гірчиці, розторопші, горіхів, чищеного соняшника, чорного кмину. Останньою колекцію поповнила популярна кокосова олія.
За словами Анелії, готувати олію не складно, головне мати якісну сировину. Зараз Ангеліна та її чоловік Роман вже співпрацюють із гуртовими постачальниками в яких купують лише якісне насіння. Олію готують без обробки та фільтрації.
“Наша олія – нерафінована холодного віджиму. Це означає, що виготовлена вона з необробленого насіння за температури 36 градусів, тому що при вищих показниках олія втрачає корисні властивості. У процесі виготовлення вона не проходить обробки та фільтрації, відтак ми отримуємо якісний продукт. Першою ознакою не фільтрованої олії є наявність у ній незначного осаду.”
— розповідає господиня.
Половина “джерельної води” в Україні фальсифікована
“Жива” олія Анелії вже знайшла своїх поціновувачів. Покупці обирають таку олію через її користь для здоров’я та натуральний склад. Жінка розповіла, що найпопулярніша — лляна олія, саме через її лікувальні властивості.
“Коли ми лише починали займатися цією справою, то люди переважно брали олію на пробу, замовляли з лікувальною метою чи для схуднення. Утім, все ж таки, нерафіновану олію краще вживати в їжу. Дієтологи наголошують, що олія, яку приймають натще серце, забиває жовчні протоки. Тому нею ліпше заправляти салати і каші. Кокосову олію, приміром, я додаю до випічки, використовую у приготуванні цукерок із сухофруктів.”
— поділилася Анелія.
Золота жила: підприємець з Києва вирощує на фермі каліфорнійських черв’яків (відео)
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: