Золота жила: підприємець з Києва вирощує на фермі каліфорнійських черв’яків (відео)
Ґрунт на городах можна підживлювати хімічними добривами, але досвідчені фермери рекомендують мінімізувати хімічне втручання та переходити на біогумус. Біогумус — це органічне добриво, яка утворюється в результаті переробки дощовими черв’яками і бактеріями різних харчових та сільськогосподарських відходів, пише “Агро-Центр”.
Фермер Олександр Щербина займається вирощенням органічної продукції та керує органічною фермою “Дача”. На господарстві чоловіка вирощують еко-курей, огірки, малину, лохину та каліфорнійських черв’яків. Використання біогумусу є однією з умов отримання сертифікату еко-продукції.
Для отримання біогумусу на фермі тримають каліфорнійських черв’яків. Це нова порода звичайно дощового черв”яка, яка була виведена у 1959 року в університеті Каліфорнії. У спеціальних конструкціях вони переробляють різні харчові відходи, а також виділяють “сік” який теж можна використовувати як добриво.
“Ми привозимо з кухні рештки від моркви, буряка, картоплі. Їх черв’яки переробляють на біологічно чистий гумус, яким ми підживлюємо наші рослини”
— розповів Олександр.
Детальніше про те як функціонує органічна ферма, які ринки збуту існують та інші деталі про ФГ “Дача”в черговому випуску програми “Ля Село”:
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: