Україна збільшила імпорт дешевої китайської ікри

Виробництво чорної ікри – відносно вільна для України ніша. Останнім часом інвестори все більше вкладають кошти саме у цей напрям. Не зважаючи на те, що українську ікру навіть почали експортувати в Європу, український ринок переповнений дешевою китайською ікрою, пише “Агро-Центр”.

Експерти стверджують, що за 2018 рік імпорт китайської ікри збільшився. Це істотно заважає ікрі українського виробництва вийти на вітчизняний ринок. Адже в китайської ікри є суттєва перевага — дешева ціна.

19 врожаїв на рік: у Пекіні відкрили інноваційну ферму

“Україна три роки тому назад була білою плямою на світовій карті виробництва чорної ікри. На сьогодні ситуація потроху змінюється. У 2017 рік з України було експортовано 63 кг чорної ікри до Франції та США. Імпорт в 2017 році склав понад 500 кг, він йшов з Польщі, Італії, Китаю і Латвії. У 2018 році станом на сьогодні ми експортували 67 кг – до Японії, Ісландії, Данії. Імпорт також збільшився і складає офіційно 1 386 кг і домінує тут Китай”,

— розповів виконавчий директор асоціації “Українська аквакультурна спільнота” Юрій Яременко.

За словами Яременка зараз в Україні працює понад тридцять підприємств, які займаються вирощуванням осетрових. Декілька з них вже навіть почали експортувати свою продукцію закордон.

Половина “джерельної води” в Україні фальсифікована

Як стверджує експерт, за таку ціну, яку вартує китайська ікра, гарної якості не варто очікувати.

“Я задаю питання, чому риба росте швидше в умовах аквакультури ніж у нас? Щонайменше — це гормони росту. І щонайбільше – це генномодифіковані продукти, з яких сформовані корми, якими цю рибу годують. Чи корисно це для організму споживачів України питання надзвичайно велике”,

— зазначив Юрій.

Якщо порівнювати вартість вітчизняною та китайської ікри – різниця вражає. Так, що середня ціна чорної ікри вітчизняного виробництва 700 доларів за кг, а 1 кг китайської ікри коштує 250-300 доларів.

Доприкладу, у США знайшли спосіб боротися з дешевою неякісною китайською ікрою, там вже запроваджують захисні механізми проти імпорту китайської ікри.

Аграрний фонд України втратив зерна на суму 18,8 мільйонів гривень (деталі)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: