Чим обробити троянди навесні, щоб вони пишно цвіли і не хворіли влітку
Всі любителі троянд на ділянках рано чи пізно помічають грибок і плями цвілі на листках кущів. Ці квіти від природи мають слабкий імунітет і легко підхоплюють хвороби, пише уніан.
УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.
Для захисту квітів від борошнистої роси і деревної іржі троянди обробляють кілька разів на рік. Найважливішою вважається весняна обробка перед початком цвітіння.
Обробка троянд навесні фунгіцидами
Для захисту троянд від шкідників можна купити спеціальні хімічні препарати від хвороб квітів. Такі фунгіциди продаються в агромагазинах. Придбати можна як універсальні препарати для будь-яких квітів, так і засоби для троянд.
Якщо не знаєте, чим зазвичай хворіють ваші троянди – вибирайте універсальні засоби. Ось найпопулярніші фунгіциди, які підходять для профілактичної обробки троянд навесні:
- “Стробі”;
- “Ордан”;
- “Медян”;
- “Ракурс”;
- “Фалькон”;
- “Ревус”;
- “Біотлін”;
- і багато інших.
Обприскування проводять в сухий і безвітряний день з “плюсовою” температурою. Детальна інструкція по обробці завжди вказана на упаковці препарату. Першу обробку проводять навесні до розкриття бутонів, а другу можна відкласти до закінчення цвітіння. Препарати можна чергувати, щоб у шкідників хвороби не було звикання.
Будьте обережні: фунгіцидами не можна обробляти шипшину, якщо збираєтеся в майбутньому збирати плоди.
Читайте також: Як позбутися слимаків на городі: поради для городників
Санітарна обрізка троянд
Досвідчені садівники рекомендують обрізати троянди навесні перед цвітінням. З куща видаляють засохлі і хворі гілки, щоб рослина не витрачала поживні речовини на їхній ріст. Також варто обрізати слабкі і нерозвинені гілки.
Обрізають троянди до такої висоти:
- 10-30 см – зморшкуваті троянди;
- 30-40 см – високорослі троянди;
- 40-60 см – низькорослі і чайні троянди;
- грунтопокривні троянди обрізають по мінімуму.
Обрізати троянди потрібно в суху погоду вранці або ввечері, щоб рослина не отримала сонячних опіків.
Чим обробити троянди від конкретних хвороб
Вже навесні можна помітити різні хвороби троянди. Методи боротьби з різними захворюваннями відрізняються:
- Інфекційний опік троянд або стебловий рак – найпоширеніше захворювання троянд в Україні. Характеризується появою бурих, чорних або червонуватих плям на стеблах. При захворюванні потрібно повністю вирізати хворі гілки, а інші частини троянди обробити 1%-ним розчином мідного купоросу.
- Іржа троянд вирізняється появою на різних частинах рослини помаранчевих плям, схожі на іржу. Часто з’являється при вологій погоді. Методи боротьби: обприскування бордоською рідиною 1% або розчином залізного купоросу 3%, а також фунгіцидами. Обробляють троянди від іржі два рази з перервою 10 днів.
- Борошниста роса дуже часто вражає троянди. При цьому захворюванні листя троянди виглядає так, ніби його присипали борошном. На ранніх стадіях троянди обливають водою і посипають золою. Якщо це не допомогло – застосовуйте фунгіциди.
- Попелиця та інші шкідники часто їдять троянду і відкладають на ній личинок. Відлякати шкідників від розарію допоможуть спреї для рослин з екстрактом перцю чилі або часнику.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: