Джинси з томатів: вчені шукають шляхи переробки сільськогосподарських культур

Професор Луїза Тріндаде з Університету Вагенінген вивчає, як можна повністю переробити такі агрокультури, як, наприклад, томати, конопля і міскантус, пише “Агро-Центр”.

“Я сприймаю рослини як фабрику таких інгредієнтів, як білки, цукор і масла. Ці компоненти можуть бути використані для виробництва найрізноманітніших продуктів і товарів, якщо є достатній суспільний попит”,

— говорить вона.

Тріндаде підкреслює, що в листі і стеблах помідорів міститься велика кількість волокон, тому томатні волокна придатні для виробництва джинсової тканини. Але помідори, як і огірки, синтезують природним чином і речовини, які захищають ці рослини від фітопатогенних грибів. Вона хоче з’ясувати, які це біоактивні речовини і чи можна їх використовувати в якості консерванту або натурального пестициду.

Відомий футболіст в Україні виготовляє екзотичні сири (відео)

Конопля – ще один потенційний і дуже перспективний кандидат для текстильної промисловості.

У співпраці з компанією по селекції рослин команда Тріндаде за допомогою біотехнологій створила три нових сорти конопель для отримання волокон. Ця конопля вже вирощується в Європі, після чого вона відправляється в Китай для переробки в текстиль.

“Але нам ще є куди розвиватися. Потрібно збільшити врожайність, а технологія видобутку волокна повинна бути спрощена. Крім того, ми попутно можемо отримувати масло з рослин конопель, наприклад, для заправки салатів, а також канабіноїди для фармацевтичного застосування. Ці речовини допомагають проти безсоння, різних форм раку і можуть коригувати апетит”.

— говорить Тріндаде.

В даний час вчені проводять експеримент зі 125 різними видами рослин конопель.

Екзотика в Україні: фермер заробляє мільйони на тропіках під Києвом

“Ми хочемо перерахувати властивості і відповідні їм області генома, щоб ми знали, які сорти треба схрестити, щоб вибрати дані властивість”,

— зазначила вона.

Дослідницька група під керівництвом Тріндаде також працює з міскантус, різновидом, що доставляється зі Східної Азії, для створення технологій з виробництва паперу, ізоляційних матеріалів і біопластика.

“Нам необхідно об’єднати різні аспекти фізіології рослин, генетики, технологій переробки та споживчих переваг для створення економічно затребуваних продуктів, заснованих на біологічних інноваційних рішення”, 

— сказала Тріндаде.

Фермер-красень заробляє на зелені у Києві (відео)

Kateryna Kovalchuk

Журналіст ресурсу news.agro-center. Актуальні та не банальні новини про сільське господарство та фермерство :)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: