Історія успіху: як фермери з Волині вирішили проблему низьких закупівельних цін на молоко
У 2009 році, жителі села Галичани вирішили створити сільськогосподарський обслуговувальний кооператив “Степ”. В такий спосіб вони хотіли вирішити проблему низьких закупівельних цін на молоко, пише “Агро-Центр”.
Кооператив утримує 40 корів, овець, індиків та іншу худобу. Доглядають за тваринами 39 працівників. Молоко кооператив здає на ТзОВ “Молокопродукт”, що на Рівненщині.
“Тут у нас невеличка база. Ми тут приймаємо молоко, перевіряємо і охолоджуємо. І коли ми маємо більшу кількість молока, нам заготовувач платить більшу ціну. Коли по району платять за молоко 4,75-5 гривень, у нас члени кооперативу отримують на 50 копійок більше. Сума хоч невелика, проте відчутна”,
— каже Михайло Стецюк.
Є в кооперативу масштабні плани – створити міні-завод із переробки молока і виготовляти м’які і тверді сири.
“Минулого року ми брали участь у державній програмі співфінансування, щоб отримати обладнання для переробки молока. Ми замовили міні-завод з переробки і виготовлення м’яких і твердих сирів. Тому що пакованим молоком нікого не здивуєш, а сир – це вже цікавіше.”
Михайло Стецюк — заступник голови об’єднання, розповів, що на підприємстві працюватиме четверо працівників, а сам завод буде розрахований на тонну молока.
Органічні тваринні ферми набирають популярності в Європі (статистика)
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: