Фермери критично оцінили якість аграрної освіти в Україні (результати дослідження)

Аграрний сектор – один із найперспективніших секторів на ринку праці. Сучасне фермерство це не лише комбайни і посівна, це сучасні технології, новітні методики та постійний розвиток. Сучасна освіта в аграрному секторі задовільняє потреби ринку в працівниках не на повну, пише “Агро-Центр”.

Сьогодні в Україні налічується близько 20 навчальних закладів, які прямо стосуються сільського господарства. Провідними університетами в аграрній сфері можна назвати Національний університет біоресурсів і природокористування, Сумський національний аграрний університет, Білоцерківський національний аграрний університет. Про це свідчать різні рейтинги ВНЗ.

Заробітна платня фермерів зросла майже на 25%

Громадська організація “Центр транскордонного співробітництва” провела дослідження “Оцінка існуючої ситуації у сфері регіональної професійної освіти в аграрному секторі в Україні”, аби з’ясувати які досягнення та проблеми мають навчальні заклади у аграрному секторі та чи користуються випускники Професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ) аграрного спрямування попитом.

В опитуванні взяло участь 375 респондентів з 15 областей України. Майже 40% опитаних виставили посередні оцінки якості освітніх програм у навчальних закладах аграрного спрямування.

Опитані респонденти вважають найгострішими проблемами студентів відсутність практичних навичок та відсутність ініціативи.

Корівник з кондиціонером: на Львівщині фермерки навчаються за канадською програмою (відео)

Роботодавці відзначають, що найбільшою проблемою студентів-випускників є невмотивованість та відсутність ініціативи при виконанні роботи.

В Україні виявили 500 підробок молочної продукції

Важливо відмітити, що попри активний розвиток аграрного бізнесу в Україні доволі малий відсоток підприємств готові брати участь в освіті майбутніх фермерів. Так, тільки кожен шостий опитаний називає таку співпрацю тісною, ще 15,5% респондентів зазначили, що бізнес не співпрацює з практикантами.

Якщо підсумувати, в середньому третина респондентів критично оцінює навчальні програми згаданих освітніх закладів та кваліфікацію їх випускників, а майже половина вказує
на наявність ускладнень при підборі кадрів у сільськогосподарському секторі. Найбільш вагомими претензіями до випускників є відсутність у них практичних навичок та брак ініціативності, вмотивованості. При цьому рівень теоретичної підготовки загалом оцінюється як достатнійМайбутнє України – за прогресивним сільським господарством з високою доданою вартістю та ефективною економікою.

IT-технології в селі: українські розробники допомагають фермерам з усього світу (відео)

Підписуйтеся та слідкуйте за випусками програми “Ля Село”:

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: