В Україні відновлюється натуральне сироваріння (відео)

Випуск сиру і сирних продуктів в Україні за 2014-2016 рр. скоротився на 20%. При цьому виробництво справжнього сиру зменшилося майже в два рази, до 68 тис. тонн у 2016 році і 66 тис. тонн в 2017, пише “Агро-Центр”.

А якщо врахувати, що до заборони Росією імпорту української молочної продукції було вироблено 216 тис. тонн сичужного сиру, то можна говорити про скорочення більш ніж у три рази.

Сири з віскі і трюфелями: на Львівщині молоді фермери виготовляють екзотику (відео)

Український фермер у лісі заробляє на сирах і хлібі (відео)

За словами аналітиків, дно вже досягнуто, і зараз є підстави говорити про тенденцію до відновлення галузі. Очікується, що виробництво сирів далі скорочуватися не буде. Втрати зовнішніх ринків збуту значною мірою вдалося компенсувати за рахунок реалізації сирних продуктів. Також з’явилася надія на зростання споживання сирів усередині країни.

Але все ж оператори ринку сиру повинні усвідомлювати існуючі для їх бізнесу ризики й передбачати шляхи їх мінімізації. Потрібно розуміти, що існуючі схеми експорту сирних продуктів можуть бути прикриті, а шанси відчутного збільшення зовнішніх продажу сирів поза Росії мінімальні.

Українські сировари зараз повинні орієнтуватися на внутрішній ринок. Але він, на жаль, не “гумовий”, і в умовах слабкого купівельного попиту нарощувати продажі можна тільки за рахунок частки конкурентів. Щоправда, молода пара фермерів на Львівщині вирішила створити культуру споживання сиру в Україні. Так, вони завезли кіз з Франції і виготовляють навіть екзотичні сири. Про це дивіться у випуску програми “Ля Село”:

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: