Страхування бджіл та кримінальна відповідальність: що нового чекає пасічників у 2019 році

За отруєння бджіл, використання контрафактних агрохімікатів, а також вирубку дерев-медоносів пропонують ввести кримінальну відповідальність. Подібний законопроект підтримує Міністерство екології та природних ресурсів України, пише “Агро-Центр”.

В минулому році пасічники по всій Україні скаржилися на загибель бджіл. Причиною цього вважали отруєння дешевими пестицидами, якими фермери обробляють свої поля. Лише в одній Дніпропетровській області минулого року вимерло від 5 до 15 000 бджолосімей.

Фермери світу об’єднаються задля збереження природи

Заступник міністра екології та природних ресурсів України — Василь Полуйко повідомив, що Міністерство має намір підтримати даний законопроект:

“Міністерство екології та природних ресурсів підтримає законопроект, який пропонується Спілкою пасічників, працюючи з депутатами, а також у стінах парламенту. Окрім того, маємо ще деякі пропозиції, наприклад, розміщення пасіки в лісах класифікувати як довготривале тимчасове місце користування, що дозволить укладати довготривалі договори оренди”,

Окрім цього, у Міністерстві розглядають варіанти покращення полезахисних смуг, зокрема, їх можна засаджувати деревами-медоносами.

Медовий бізнес в Україні: перспективи та перешкоди

Новим для пасічників у 2019 році стане також страхування бджолиних сімей. Вже з березня, пасічники зможуть укласти договір страхування

“На підготовку пішло майже три роки, зараз юристи допрацьовують договір і уточнюють деталі. Пасічник сам зможе призначати страхову виплату: тисячу гривень, дві, три або п’ять — скільки він вважатиме за потрібне. Від цього залежить вартість платежу за бджолину сім’ю, але в середньому 6,1-6,2% від страхової суми, плюс ще 2% франшизи. При цьому страхова компанія залишає за собою право з того, хто завдав шкоди, стягнути на свою користь збитки від отруєння бджіл. Тобто страховики будуть працювати на стороні бджолярів”

— розповів віце-президент Союзу пасічників України Денис Солдатов.

Скористатися послугами страхування зможуть лише ті пасічники, чиї пасіки офіційно зареєстровані.

Робот замість бджіл: вчені створили машину, яка може запилювати рослини (відео)

В Україні масово гинуть бджоли: пасічники звинувачують агрокомпанії (відео)

У Швейцарії хочуть повністю заборонити пестициди

Kateryna Kovalchuk

Журналіст ресурсу news.agro-center. Актуальні та не банальні новини про сільське господарство та фермерство :)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: